Oddziały
Głosowanie rozpoczęte, walczymy o miejsca parkingowe przy szpitalu i samochód dla pacjentów! PDF Drukuj Email

 

Ponad 550 tys. zł. warte są dwa projekty, które zgłosiliśmy do Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Głosowanie właśnie się rozpoczęło, czekamy na Wasze głosy do 19 września. Kody naszych projektów łatwo zapamiętać – MBO 177/P4/21 i MBO 155/P4/21.

 

 

 

MBO 177/P4/21 – utworzenie dodatkowych miejsc parkingowych

Nasz szpital znajduje się w centrum miasta, w ścisłej zabudowie. Przyjeżdżają tu karetki z całego Śląska, samochody dostawcze z lekarstwami, sprzętem medycznym, medyczne samochody transportowe z pacjentami (na przykład na badania i konsultacje z innych szpitali).

 

Jednym słowem – jest ciasno i bardzo tłoczno.

 

Chcemy trochę uporządkować nasz przyszpitalny parking. Jeśli projekt zyska Waszą akceptację i oddacie na niego głos, powstanie około 26 nowych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz 3 miejsca dla karetek. Od ul. Woźniaka zostanie zamontowana automatyczna brama, szlabany z czytnikami RFID oraz system zliczający wolne miejsca parkingowe. Zamontowany zostanie też monitoring miejsc parkingowych i wjazdów na teren szpitala. Ta inwestycja oszacowana została na 336 tys. zł.

 

MBO 155/P4/21 – zakup samochodu do przewozu pacjentów, w tym niepełnosprawnych

Potrzebujemy drugiego samochodu do przewozu pacjentów. Jak już wcześniej informowaliśmy Was, żeby zaoszczędzić na usługach transportowych, musieliśmy kupić własny samochód, który już od kilku tygodni wozi pacjentów na dializy. Są to pacjenci z Bytomia i okolicznych miast: Tarnowskich Gór, Gliwic, Piekar Śląskich, Lublińca, Zabrza. Zakup drugiego skróci czas oczekiwania chorych na dializy, badania czy hospitalizację i zapewni ciągłość transportu w przypadku awarii jednego samochodu.

 

Samochód powinien mieć możliwość przewozu 8 osób wraz z stanowiskiem dla wózka inwalidzkiego. W wyposażeniu dodatkowym znajdować się powinna winda zamontowana na nadwoziu do wjazdu wózka inwalidzkiego wraz z pasami do jego mocowania. Jego koszt oszacowaliśmy na 221 tys. zł.

 

W Marszałkowskim Budżecie Obywatelskim każdy może głosować tylko jeden raz, ale może przyznać 6 punktów. 3 punkty na projekty w puli EKO (ekologiczne) i 3 na projekty w puli REGIO (regionalne).

 

Nasze projekty znajdują się w puli REGIO, w podregionie 4, obejmującym powiaty: gliwicki, lubliniecki, tarnogórski oraz miasta na prawach powiatu: Bytom, Gliwice. Przeznaczono na niego 15% budżetu czyli 750 tys. zł.

Mamy nadzieję, że wywalczymy pieniądze na projekty dla bytomskiego szpitala!