Oddziały
Zmiany w kierownictwie WSS nr 4 PDF Drukuj Email


 

Dr Janusz Kuśmierz pełniącym obowiązki dyrektora ds. lecznictwa. Zastąpił na tym stanowisku dra Janusza Milejskiego, który z końcem sierpnia przeszedł na emeryturę.

 

 

Janusz Kuśmierz pracuje w bytomskiej „Czwórce” od 1994 roku. Jest absolwentem Śląskiej Akademii Medycznej. Ma specjalizację z chirurgii naczyniowej i ogólnej. W 2014 roku został kierownikiem Oddziału Chirurgii Naczyniowej i Ogólnej. Zbudował zespół młodych lekarzy, którzy mają na swoim koncie wiele nowatorskich operacji. Bytomscy naczyniowcy znani są również z prowadzonych na Śląsku akcji profilaktycznych w kierunku wykrywania tętniaka aorty brzusznej. Do rozstrzygnięcia konkursu na stanowisko dyrektora ds. lecznictwa dr Kuśmierz będzie łączył te obowiązki z obowiązkami szefa Oddziału Chirurgii Naczyniowej.

 

To niejedyne zmiany w kierownictwie WSS nr 4.

Nowym dyrektorem ds. techniczno-administracyjnych został Marcin Briks. Dotychczasowy dyrektor, Janusz Moszyński, również przeszedł na emeryturę. Marcin Briks pracę w tutejszym szpitalu rozpoczął w 2008 roku w Zakładzie Radiologii. Dwa lata później dołączył do grona informatyków, a w 2019 roku został kierownikiem Działu Monitorowania Świadczeń Zdrowotnych. Doświadczenia w tym zakresie zdobywał w szpitalach w Sosnowcu i Myszkowie.

1 września nastąpiła także zmiana na stanowisku kierownika Działu Technicznego. Jest nim Maciej Zachwieja, który w latach 2016 – 2018 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. techniczno-administracyjnych. Od lat związany jest z branżą budowlaną, dlatego powierzono mu również rolę pełnomocnika ds. inwestycji kluczowych. Będzie zajmował się pozyskiwaniem środków zewnętrznych na inwestycje, organizowaniem przetargów i nadzorem nad realizacją inwestycji.