Oddziały
„Modernizacja systemu łączności
Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”„Innowacyjne, małoinwazyjne metody typu „non-fiuson” i „fiuson” chirurgicznego leczenia dysfunkcji układu kostno - neuro - mięśniowego człowieka”
„Poprawa jakości powietrza poprzez zaprojektowanie i wykonanie termomodernizacji 9- cio kondygnacyjnego budynku B Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Nr 4 w Bytomiu”
„Zapewnienie rozwoju elektronicznych usług publicznych poprzez zakup i wdrożenie systemu informatycznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym Nr 4 w Bytomiu”
„Zaprojektowanie i wykonanie wielobranżowej modernizacji (adaptacji) VIII piętra (z wyłączeniem zespołu pomieszczeń przy ścianie zewnętrznej kierunku zachodniego wraz z korytarzem) budynku B dla potrzeb Oddziału Otorynolaryngologii oraz adaptacji pomieszczeń budynku C2, po dyslokacji Oddziału Otorynolaryngologii w celu utworzenia 30-łóżkowego Oddziału Medycyny Paliatywnej”„Modernizacja stanowisk pracy oraz szkolenie służące eliminowaniu zdrowotnych czynników ryzyka w miejscu pracy oraz nabyciu nowych kompetencji przez pracowników Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu i umożliwiających kontynuowanie pracy osobom w wieku aktywności zawodowej”


Pacjenci czytają Szwaję, Browna, Grocholę, Koontza... PDF Drukuj Email

Ponad 6 tysięcy książek liczy biblioteka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu. To miejsce ma długą tradycję. Biblioteka działa ponad 50 lat (od 1963 roku) i jest własnością szpitala, a nie – jak to bywa w wielu miastach – filą miejskich bibliotek.

 

Z naszej biblioteki korzystają zarówno pacjenci, jak i pracownicy – mówi Irena Zaręba-Wolf, która na co dzień pracuje w Zakładzie Radiologii, ale od lat opiekuje się szpitalną biblioteką. Oferta dla czytelników jest bardzo zróżnicowana – od literatury faktu przez poradniki, biografie, książki historyczne po beletrystykę.

 

Częściej czytają panie. Nic dziwnego zatem, że największą popularnością cieszy się literatura zaliczana do gatunku „kobiecych” - książki Daniele Steel, Katarzyny Grocholi, Moniki Szwai. Niemniej kolejki ustawiają się też po sensację i kryminały lubiane zarówno przez panie, jak i panów. Najchętniej sięgają po Dana Browna, Harlana Cobaina czy Jefferey’a Deavera – mówi Irena Zaręba-Wolf. Aktualnym bestsellerem jest  kontynuacja trylogii Millennium Stiega Larssona, napisana przez Davida Lagercrantza powieść „Co nas nie zabije”.

 

Do chętnie czytanych autorów należą też m.in. Philip Vandenberg ("Akta Golgoty", "Piąta ewangelia", "Szpieg sykstyński") i Stev Berry ("Zagadka aleksandryjska", "Klucz Jeffersona", "Przepowednia dla Romanowów"). Warto wspomnieć, że pracownicy szpitala korzystają również ze zbiorów działu medycznego. 

 

Zbiory szpitalnej biblioteki uzupełniane są dzięki hojności prywatnych darczyńców. Czasem wspomagają ją także wydawnictwa. Rocznie trafia do nas ok. 70 nowych pozycji – dodaje Irena Zaręba-Wolf.

 

Szpitalna biblioteka czynna jest we wtorki i piątki od 13.00 do 15.00.